Whatsapp
 

En İyi Fotokopi Kağıdı Seçiminde Neye Dikkat Edilmeli

En İyi Fotokopi Kağıdı Seçiminde Neye Dikkat Edilmeli
13 Mayıs 2019 Pazartesi

Bir ofisin eksik malzemeye sahip olması işleyişi her türden aksatacağı gibi yanlış ürün seçimi de bu durumu tetikleyen en önemli noktadır. Marka seçiminin yanı sıra öncelik olarak bu yazımızda size bir fotokopi kağıdı alımı sırasında neye dikkat edilmeli onu ele alacağız.

 

Sadece bir kağıt? Seçim konusu ne kadar zor olabilir ki değil mi? Ancak her konuda olduğu gibi A4 kağıdı seçiminde de dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmakta. Standart kullanım gerçekleştireceğiniz göz önüne alalım. A4 kağıdının boyutları standarttır. Bunu baz alarak seçim yapmanız mümkün değil. En kötü marka da en iyi marka da sabit ebatlarda üretim gerçekleştirir. Kağıt boyutları A3, A5 gibi farklı isimler alarak değişkenlik göstermekte.

 

İşte bu kısımda paket üzerinde yazan gramaj bilgisi önemli olmaktadır. 70 gram, 80 gram ya da daha fazlası, daha azı olarak. Bu kısımda fiyatlar öncelikle gramaja göre değişkenlik göstermekte. Markaya göre değil öncelik gramaj olarak seçiminizi ayırmanız gerek. Peki, nedir bu gramaj? Ucuz olsun bizim olsun alt üstü çıktı alıyoruz denebilir. Çok basit kullanım gerçekleştiriyor bir nevi kullan at tarzı bir kullanım gerçekleştiriyorsanız dediğiniz gibi bu hususa dikkat etmeyebilirsiniz. Direkt müşteriye giden, evrak olarak kayıt altına alma, sunum tarzı kullanıma sahipseniz detaylara mutlaka inmeniz gerek. Bu yüzden biz kısaca farkları gene ele alalım.

İdeal gramaj öncelikle 80 gram olmaktadır. Üst gramajlar daha kaliteli olmaktadır tavsiye edebilir ancak 80 gramın altında kalan fotokopi kağıdı kullanımı tavsiye edilmemektedir. İlk olarak kullandığınız cihazınızda kağıt sıkışması gibi farklı sorunlar yaşayabilirsiniz. Zamanın değerli olduğu şu zamanda ucuz a4 kağıdı alacam derken seçtiğiniz fotokopi kağıdı size kriz geçirtebilir.

 

Çift yönlü basım yapıyorsanız A4 kağıdı olarak 70 gram seçmeniz kesinlikle hata olacaktır. 80 gram ideal olurken üzeri gramajlar kaliteyi arttırmakta.

Düşük gramajlı olan ürünlerin çoğunun üzerinde bilgi yazmaz. Bunlar resmi olarak satılmayan ve sadece gramaj değil adet olarak da paket içerisinden çalan markalar olmaktadır.

 

Birde bunun yanı sıra kağıtta pürüzsüzlük, parlaklık, mukavemet tarzı birçok fiziksel özellikler var. Bunlar sizin mürekkep kullanımınızı dahi etkileyen yani gene artı masraf diyeceğimiz ürünler.

 

Kısacası basit diye gördüğümüz fotokopi kağıdı seçiminde en ucuz diyerek düz düşünmeden 80 gram veya üzeri gramaja sahip ürün seçimi yapmanız gerek. Ucuz seçimin yan etkiler olarak yazıcı arızası, çıktıda istenilen kaliteyi alamama, adet olarak eksik pakete sahip olma ve mürekkepten ekstra kullanım gibi farklı zararlarla karşılaşabilirsiniz.

 

Bizler Fetih Ofis olarak size en iyi fotokopi kağıdı konusunda Double A markasını tavsiye ederken ucuz fotokopi kağıdı arayışı içerisindeyken kaliteden de kaybetmek istemiyorum diyenlere Vestpa tavsiye etmekteyiz. Double A markasının 80 gram çeşidi birçok farklı markanın sözde fazla olan gramaj kalitelerinden kat kat daha iyi olurken maddi olarak da size uygun gelen bir ürün olmaktadır. İki marka içinde en iyi fiyatı sitemiz üzerinden alabilir veya bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
  • Kullanıcı : Fetih
    Tarih : 31.5.2019 09:04 Fotokopi kağıdı deyip geçmemek gerek. Ucuz A4 kağıdı arayışı içerisinde doğru tercih yapmak önemli.